KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14177201
nr 1417 7201
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Vid medelhavet". Signerad. Proveniens: inköpt på Couleur Konsthandel, Stockholm. Blandteknik på pannå, 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
18.000 kr
Såld:
12.000 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:18:54
6/9 17:41:58
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And